Japoński masaż Kobido

Reklamowany jest jako niechirurgiczny lifting… Czy naprawdę może być alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej?

10 kwietnia, 2021

Masaż Kobido już po jednej sesji odmładza twarz dzięki rozluźnieniu mięśni, czego efektem jest spłycenie zmarszczek. Wykonywany regularnie ma działanie profilaktyczne w terapii anti-aging. Efekty masażu to poprawa owalu twarzy i jej kolorytu, skóra staje się wyraźnie odprężona i wypoczęta. Masażem możemy wpływać na oczyszczenie skóry i jej wyraźne ujędrnienie, co stanowi przewagę Kobido nad takimi zabiegami jak botox czy wypełnienie kwasem hialuronowym.

Czym różni się Kobido od innych masaży twarzy?

Po pierwsze – różnorodnością technik. Japoński masaż Kobido ma znacznie szerszy repertuar od klasycznego masażu kosmetycznego, przez co zaliczany jest do najtrudniejszych masaży na świecie. Wpływa jednocześnie na głębokie warstwy skóry, jak i na mięśnie mimiczne. Masaż kosmetyczny to przede wszystkim subtelne „głaskanie”, natomiast japoński masaż oprócz ruchów głaskających bazuje na: szybkich technikach perkusyjnych oklepywań, wibracji, głębokim głaskaniu i ugniataniu. Stosuje się w nim dużo głębsze uciski miejsc, które w masażu kosmetycznym traktowane są delikatnie. Wszystkie wymienione wyżej techniki łącznie z ruchami przepychającymi limfę zastosowane już w jednej sesji masażu, sprawiają, że jest on nieporównywalnie skuteczniejszy od innych masaży.

Japonia, skąd wywodzi się masaż Kobido, to holistyczne podejście do zdrowia i ducha, w związku z czym masaż opracowano nie tylko, by poprawić kondycję skóry i mięśni, ale także na zbalansowaniu energii Qi przepływającej przez nasze ciało.

Jak przebiega masaż Kobido?

Kobido składa się z pięciu etapów:

1. masażu tkanek głębokich,

2. masażu relaksacyjnego,

3. drenażu limfatycznego,

4. liftingu,

5. akupresury.

Technika to bardzo skrupulatnie podejście do każdego etapu. Kobido rozpoczyna się masażem tkanek głębokich twarzy, głowy, szyi, dekoltu i karku „na sucho” na skórze, aby uruchomić krążenie krwi, zniwelować napięcia skumulowane w mięśniach poprzez ich rozluźnienie, dzięki czemu poprawia się ułożenie włókien kolagenowych oraz funkcje mięśni.

Następnie wykonuje się masaż relaksacyjny tych samych części ciała delikatnymi, głaszczącymi ruchami, wykorzystując krem lub masło do masażu.
Kolejnym etapem jest drenaż limfatyczny, który ma za zadanie stymulację układu limfatycznego poprzez przepchnięcie nagromadzonego pod skórą płynu, dzięki czemu niwelowane są obrzęki i zastoje limfatyczne.

Dopiero po tych etapach przechodzi się do najbardziej intensywnych i charakterystycznych technik dla masażu Kobido, czyli liftingu, który obejmuje ruchy takie jak: perkusja, delikatne pociągnięcia, oklepywanie, wibracje, szybkie szczypanie, ugniatanie, rolowanie i głębokie wygładzanie skóry. Intensywne techniki liftingujące maja na celu usunięcie wszelkich napięć, które mogą spowodować sztywność mięśni i zaburzenie ich funkcji oraz stymulację mięśni do pracy.

Jakie są efekty masażu Kobido?

Przypomnij sobie jak wygląda Twoja twarz kiedy wracasz z długiego urlopu.. Jest wypoczęta, ze zdrowym blaskiem i wyraźnie młodsza. Dokładnie takiego efektu spodziewaj się po masażu Kobido.

Dodatkowo, zauważane rezultaty to:

  • ujędrnienie, lifting skóry
  • wygładzenie zmarszczek, bruzd i fałd na skórze
  • wzmocnienie i przyrost tkanki mięśniowej (przy regularnych i systematycznych masażach), a co z kolei poprawia rysy twarzy
  • odzyskanie utraconego blasku skóry
  • poprawa kolorytu skóry
  • relaksacja mięśni twarzy, karku, szyi i dekoltu
  • poprawa owalu twarzy, dzięki czemu twarz wygląda młodziej
  • usunięcie toksyn, zapobiegając tym starzeniu się tkanek
  • redukcję worków i obrzęków pod oczami
  • regulację bilansu energetycznego całego ciała

Ponadto masaż ma właściwości zdrowotne:

  • zmniejsza bruksizm (zmniejsza skutki napięć w obszarze twarzowo – szczękowym)
  • łagodzi bóle głowy
  • relaksuje osoby zestresowane oraz działa antydepresyjnie

Przeczytaj również